معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی: شرایط کاهش مشکلات خاص و خطراتی مانند اعتیاد، بیکاری و... را به سمت ریزش برده ایم .

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ نخستین نشست خبری محمد رحیم نوروزیان، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اصحاب رسانه برگزار شد.
محمد رحیم نوروزیان، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: در حوزه سیاسی استانداری خراسان رضوی در پی جلب مشارکت مردم هستیم تا بصورت نظام ‌مند در عرصه ‌های مختلف مشارکت داشته باشند و برای این امر به شکل مستمر و دائم فضای مناسب آماده می‌کنیم .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: امروز در همین راستا و برای ارتباط مستمر با مردم میز خدمت استان با حضور جناب آقای استاندار در مشهد افتتاح شد و قطعا اگر تدابیری که دولت محترم در خصوص میز خدمت در نظر گرفته است به انجام برسد بخش عمده ای از مشکلات حل خواهد شد .
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: شکل گیری احزاب و تشکل ‌ها بصورت قانونی در این خصوص اهمیت دارد، این افراد و تشکل ‌ها مانند سرمایه ‌های اجتماعی ما هستند که باید زمینه فعالیت آن‌ ها را ارتقاء دهیم .

امنیت در کشور
وی با اشاره به موضوع امنیت در کشور عنوان کرد: نگاه دولت این است که امنیت باید مردم محور و مردم پایه باشد که در واقع نگاهی مبتنی بر دانش و عقل و تدبیر می باشد .
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به تهدیداتی که از بیرون مرزها، ایران را در برگرفته، افزود: دشمنان ایران همیشه پشت مرز‌ها نیست، بلکه امنیت باید از داخل هم حفظ شود، لذا حضور، مشارکت و دخالت مردم در کنار نیروی انتظامی می‌تواند این مهم را محقق کند .
وی در خصوص آسیب‌ های اجتماعی عنوان کرد: در حال حاضر با آسیب های زیادی در جامعه مواجه هستیم که می توان به اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق و بیکاری اشاره کرد .

رفع آسیب‌ های اجتماعی، اولویت اساسی
نوروزیان با بیان اینکه رفع آسیب‌ های اجتماعی، اولویت اساسی کار ماست، گفت: شرایط کاهش مشکلات خاص و خطراتی مانند اعتیاد، بیکاری و… را به سمت ریزش برده ایم .
نوروزیان همچنین با بیان موضوع شکار دو تبعه آمریکایی در حیات وحش نیشابور، بیان کرد: از این سری مجوز‌ها به اتباع کشور‌های دیگر قبلا داده شده بود که ۱۴ مجوز آن در سال ۸۶ صادر و در این دولت فقط ۲ مجوز صادر شده که به لحاظ قانونی مشکلی نداشته است و این موضوع یک موضوع کاملا مرسوم می باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص منشاء پیامک ‌هایی که در روز بازی ایران و اسپانیا به کافی‌ شاپ ‌داران ارسال شده بود، اظهار کرد: بر اساس صلاح دید و مصوب شورای تامین بنا نشده که همزمان با مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا کافی‌شاپ ها تعطیل باشند و تعطیلی کافی‌شاپ ‌ها را شورای تامین تصویب نکرده است.

منشا ارسال پیامک ‌های تهدید آمیز به نمایندگان
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان رضویدر پاسخ به سوال دیگری درخصوص منشا ارسال پیامک ‌های تهدید آمیز به نمایندگان مجلس بیان کرد: همکاران امنیتی ما در خصوص ارسال پیامک ‌ها به نمایندگان مجلس پیگیری ‌های را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک ‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده که با پیگیری ‌های بیشتر در این رابطه اطلاع رسانی لازم را خواهیم کرد.

  • نویسنده : 9602219