آذری: طبق آمار ثبتی 50 درصد از جرائم علیه تمامیت جسمانی، امنیتی و جرائم اقتصادی در شهرستان قوچان کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علی آذری دادستان شهرستان قوچان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که طرح های علمی، عملی و مردمی خوبی  از باب مشارکت در قوچان اجرا شده، اعلام کرد: طبق آمار ثبتی در سیستم قضایی حدود  ۵۰ درصد از جرائم علیه تمامیت جسمانی، امنیتی و جرائم اقتصادی در شهرستان قوچان کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تهدیدهای اقتصادی و فرهنگی در اکثر جوامع وجود دارد اما اگر این تهدیدها پیشگیری نشود و منتهی به تهدید امنیتی شود بسیاری از اصول امنیتی از دسترس خارج می شود.
۳۰ درصد آمار زندانیان شهرستان قوچان کاهش یافته است
دادستان قوچان با اشاره به اینکه تلاش داریم تا روحیه مشارکت در تمام امور برای پیشرفت مردم قوچان حاصل شود، عنوان کرد: نتیجه این مشارکت باعث شد تا آمار زندانی های این شهرستان ۳۰درصد نسبت به سال های قبل کاهش داشته باشد.
آذری با بیان این مطلب که حدود ۲۵۰ هزار زندانی در سطح کشور وجود دارد، تصریح کرد: یک زندانی درطول سال بالغ بر ۶۰میلیون هزینه دارد اما یک دانش آموز در طول سال ۵ میلیون؛ چرا باید اجازه بدهیم این بیت المالی که بایستی در سطح آموزش و پرورش هزینه شود در زندان هزینه شود.
دادستان قوچان در پایان اعلام کرد: در بحث سازو کارهای زندان شهرستان قوچان رفتارهایی انجام دادیم که این رفتارها به معنای واقعی موجب باز اجتماعی و بازپروری مددجو شده است.

  • نویسنده : 9402134