معین فر: حدودا 15 ماه است که نشریه به دلیل مشکلات مالی چاپ نداشته است و مجددا سعی داریم با وجود اینکه کاغذ خیلی گران شده است، صفحه آرایی شماره هفتم و هشتم ویژه نامه استاد هراتی را در این هفته شروع کنیم.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد معین فر سردبیر فصلنامه باغ خبوشان در اولین جلسه هم اندیشی اعضاء تحریریه فصلنامه باغ خبوشان سال ۹۷ در محل این تحریریه با اشاره به اینکه فصلنامه باغ خبوشان از سال ۹۴ شروع به کار کرده است و تا امروز ۶ شماره از فصلنامه را در حدود ۱۵۰۰ صفحه چاپ کرده است، خبر داد: ویژه نامه استاد محمد مهدی هراتی در حدود ۷۰۰ صفحه تهیه شده و آماده چاپ است اما به دلایل مشکلات مالی دست نگه داشته ایم همچنین۳۰ درصد از شناخت نامه زنده یاد دکتر پرویز رجبی ایران شناس نامدار قوچانی آماده شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز تعاملی با دانشگاه صنعتی قوچان در خصوص تهیه ویژه نامه‌ای از استاد علی اکبر اسماعیلی تبار قوچانی- خالق قرآن اکبر- داشته ایم تا در شناخت و معرفی این استاد بزرگ و نامدار عرصه خوشنویسی نیز شروع به کار کنیم.
معین فر با اشاره به اینکه تا امروز ویژه نامه استاد صدرالسادات، استاد محمد جابانی و استاد رمضانعلی شاکری را کار کرده ایم، عنوان کرد: حدودا ۱۵ ماه است که نشریه به دلیل مشکلات مالی چاپ نداشته است و مجددا سعی داریم با وجود اینکه کاغذ خیلی گران شده است، صفحه آرایی ویژه نامه استاد هراتی را در این هفته شروع کنیم.
وی عنوان کرد: ویژه نامه‌ی استاد هراتی به جهت اینکه در حوزه هنرهای تجسمی کارکردند، بسیاری از مقالات تهیه شده ویژه نامه ایشان مصور و رنگی است و قطعا در خصوص هزینه به مشکل خواهیم خورد و شاید مجبور شویم حجم مقالات ویژه نامه را کاهش دهیم و برخی از مقالات را به ویژه نامه های دیگر انتقال دهیم یا اینکه دست کمک به سوی هنردوستان و هنرمندان دراز کنیم.
معین فر افزود: مکان تحریریه فصلنامه باغ خبوشان از اداره موقوفات اجاره شده است و هزینه اجاره آن نیز پرداخت می‌گردد.
متاسفانه شناخت مفاخر و مشاهیر شهرقوچان مغفول مانده و مظلوم واقع شده اند
سردبیر فصلنامه باغ خبوشان با اشاره به اینکه شناخت مفاخر و مشاهیر شهرمان قوچان مغفول مانده و مظلوم واقع شده اند، تصریح کرد: بسیاری از مردم و حتی مسئولین، مشاهیر و مفاخر منطقه را نمی شناسند. این یک نیاز ضروری است که اهل فرهنگ و رسانه به سراغ مفاخر بروند و در جهت معرفی، شناخت و شناساندن آن ها اقدام نمایند. که البته این موضوع به پژوهش های عمیق وتحقیقات گسترده و هزینه و اعتبارات مالی نیاز دارد چون باید به سراغ افراد زیادی برویم که به نوعی برای شناخت و شناساندن در ارتباط با مفاخر و شخصیت ها مؤثر هستند.
معین فر با اشاره به ایجاد بنیاد پژوهشی فرهنگ و هنر در قوچان، گفت: با ایجاد چنین بنیادی، فصلنامه باغ خبوشان در دل این مجموعه قرار خواهد گرفت و شاید با این کار بتوانیم اقدامات پژوهشی را بهتر و راحتر از قبل انجام دهیم.
سردبیر فصلنامه باغ خبوشان در پایان با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار نفر از ۱۸۰ هزار نفر جمعیت شهرستان قوچان در مقاطع ابتدایی تا دانشگاهی در حال تحصیل هستند، گفت: نشریه برای عموم مردم است و وظیفه رسانه ها است که مردم را در این زمینه آگاه کنند که با وجود ۴۰ هزار فرهنگی از ۱۸۰نفر جمعیت در قوچان نشریه ای با یک هزار نسخه تیراژ فقط ۵۰ نسخه در داخل شهر فروش دارد.

  • نویسنده : 9402134